آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

زندگی امروز هم در دستان پرتلاش اهالی روستای ریزه جاری بود

مردم پرتلاش روستای ریزه

تصاویر روستای ریزه تصاویر روستای ریزه پایگاه خبری فاروج
اهالی روستای ریزه امروز هم پرتلاش ودر تکاپو بودند تا روز خوبی را رقم بزنند.

به گزارش ریزه نیوز :  اهالی در بیست و سومین روز از بهار،  در سکوت سرشار ازغوغای طبیعت ، پاشنه های کفش هایشان را ورکشیده بودند تا با بیداری طبیعت آنها هم پویا تر شوند.

پیرمردها، بیل به دوش، دنبال گرفتن آب بر روی زمین هاشان بود، خانه ای برای آباد شدن، خراب می شد، دخترانی بیل به دست ، باغچه خانه را آماده می کردند اما کوچه ها سرشار از سکوت بچه ها بود، کوچه  ها کم عرض وسنگلاخی روستا را آنقدر  رفتیم ورفتیم تا گوشمان به صدای کودکانی خوش شد که پی هم بودند در تلاش برای رسیدن به مقصد، دیدن بچه ها امیدوارمان کرد که زندگی بیش از آن که تصو می کردیم اینجا جاری است.

فاطمه خانم پشم های رختخوابشان را آفتاب می داد وبه خوردن دوغی خوشگوار دعوتمان کرد، مریم خانم هم خانه اش را نشانمان داد تا برای صرف چای خدمت برسیم، مهربان بودند وحسابی مهمان نواز، آنهم برای مهمان ناخوانده ای که وربین بدست یکی پس از دیگری کوچه ها را رد می کرد تا نشانه های زندگی را قاب کند.

ریزه که چرخ اقتصادش با همان گردویی می چرخد که همیشه گرد است، این روزها در التهاب سرما زدگی محصولات است، به قول فاطمه خانم، پارسال که سرما نگذاشت گردویی روی در خت جا خوش کند، خدا کند امسال در خت ها سخاوتنمند تر شوند.

وجود تانکرهای آب در روی بام خانه ها، گواه بی آبی یا کم آبی روستا بود.

اما درختان سر به فلک کشیده روستا امید ها را به ماندگاری در این طبیعت زیبا بیشتر می کرد.

جاده پر پی وخم بود اما تهش به بهشت زیبای ریزه می رسد وهر گردشگری را علاقمند به آمدنی دیگر باره، تا از طبیعت زیبا وهوای دل انگیز آن بهره مند شود.

روستای ریزه، با 75 خانوار و281 نفر جمعیت از توابع بخش مرکزی ودهستان فاروج است.

این روستا در 21 کیلومتری فاروج واقع شده است.

 

پیر مرد روستایی

 

 

کودک روستایی

زن روستایی

 

پیر مرد پرتلاش روستایی

مرد روستایی

 

کودک روستایی

 

منبع تصاویر و مطالب ، وب سایت پایگاه خبری فاروج .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 02 ارديبهشت 1395 ساعت 13:34
  • اندازه قلم
محتوای بیشتر در این بخش: « بارش شدید تگرگ در روستا / تصاویر

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .