آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

وقتی به عنوان یک سرباز پذیرش شدم

سرباز وطن سرباز وطن انتخاب تصویر : ریزه نیوز

همراهان و سربازان عزیزی که تا امروز داستان های خدمت سربازی یک سرباز را دنبال کرده اند ، امروز بعد از خوردن اولین صبحانه ی پادگان قرار است ، پذیرش شوم.

 

به گزارش ریزه نیوز : عقربه های ساعت نزدیک 8 صبح را نشان می دادند که دوباره سرگروهبان اخمو وارد آسایشگاه شد و با چهره ای اخمو که انگار عمری است حقش را خورده ایم ، دستور داد تا جلوی آسایسگاه به خط شویم .

باور کردنی نبود به این زودی هوا این همه گرم باشد ف خورشید گویا تمام تلاشش را می کرد تا همان یه ذره امیدی هم که به ادامه ی خدمت داشتم را از دست بدهم حوصله ی ایستادن نداشتم و کسی هم با من کاری نداشت .

دوباره فرمان و فرمان ، ما را به خط کردند و به سمت سالن پذیرش بردند .

من که توقع نداشتم برای یک پذیرش ساده این همه سرباز به خط شده باشند با دیدن جمعیت نا امید شدم و فقط ته دلم می گفتم خدایا خودت رحم کن جلوی این آفتاب سوزان 04 بیرجند تلف نشوم ، خبری از سایه نبود و آب گرم تانکر های آب هم عطش را بر طرف نمی کرد .

ساعت ها جلوی آفتاب جهنمی نشستیم و گه گاهی هم بادی می وزید و از دل کویر فقط برای ما گرد و خاگ به ارمغان می آورد .

بعد از کلی معطلی دو باره ما را به قسمت دیگری هدایت کردند و من که نای رفتن نداشتم فقط منتظر فرصتی بودم تا گوشه ای آرام بگیرم که دوباره دستور دادند به ترتیب استانی بنشینید ، خراسان شمالی خراسان رضوی خراسان جنوبی سیستان و بلوچستان !

بلاخره آقایان لطف کردند و برگه های پذیرش را جمع کردند و چند دقیقه طول نکشید که پذیرش شدیم ، به همین راحتی ، ساعت ها برای جمع کردن یک برگه ما را زیر این آفتاب داغ و سوزان کویر بیرجند ، نگه داشتند تا ویتامین دی جذب کنیم .

دوباره به خط شدیم ، واقعا که با این همه به خط شدن ها من که دیوانه شدم ، حرکت کردیم دوباره به سمت گردان لیسانس وظیفه ها ، گردان سوم ، وایی باز هم به خط شدیم ، انگار قرار بود نامه ی اعمال را به دستمان دهند ، یکی یکی انتخابمان کردند و هرکسی را به گروهان دادند و من هم به گروهان ششم رسیدم .

البته باید سربازان عزیز توجه داشته باشند چنانچه قصد دارید با هم دوران اموزشی را سپری کنید به هیچ عنوان در این قسمت از پذیرش به هم نچسبید و با هم صمیمی نشوید چون به احتمال 90 درصد شما را به خاطر برخی از دلایل از هم جدا خواهند کرد .

من هم قرار بود سرباز گروهان ششم باشم که به خاطر کمبود جا در این گروهان دوباره بعد از چند روز به گروهان چهارم و از انجا به گروهان دوم منتقل شدم . یعنی کلا در حرکت بودم بین گروهان های گردان سوم .

دوستان و همراهان محترم از این به بعد خاطرات آموزشی از این دوران طاقت فرسای شیرین در گروهان دوم منتشر خواهند شد . شما هم می توانید داستان های زیبای خود را برای ما ارسال کنید .

 

 

همراهان محترم ، تمام مطالب ریزه نیوز تولیدی است ، لطفافقط با ذکر منبع مطالب را منتشر کنید .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .