آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

حمله ی مارها به روستا

ریزه نیوز : روستای ریزه از توابع بخش مرکزی شهرستان فاروج استان خراسان شمالی می باشد . روستای ریزه  به این جهت به ریزه معروف است که ده ها سال پیش  به دلیل حمله ی مارها ویران شد و دچار تغییرات اساسی گردید.

طبق گفته ی گذشتگان مارها تمام اهالی این روستا را از بین مردند و در کمترین زمان ممکن اثری از انسان در این روستا نماند ، اما خوشبختانه در کمال تعجب فردی به دلایل کاملا نامشخص از خورده شدن توسط مارهای گرسنه در امان ماند تا تاریخ این روستای کهن را حفظ نماید .

جالب است بدانید که قبل از حمله ی مارها این روستا به رضا آباد معروف بوده است و هنوز آثار باستانی این روستای تاریخی موجود هستند اما به خاطر بی توجهی و برخی از مسائل دیگر کاملا ویران شده اند و پیش بینی می شود به زودی تنها اثری که از تاریخ این روستا بماند ، تنها نامی به نام قلعه ی کهنه خواهد بود .

البته خیلی ها بر این باورند که فردی که از حمله ی مارها جان سالم به در برده بود دارای جثه ای بسیار کوچک بوده است و به دنبال ان به دلیل حفظ ژنتیک برای سالیان زیادی اهالی روستا همین قد و هیکل کوچک را حفظ کرده بودند و بعد ها این روستا به ریزه معروف شد .

مردم این روستا  از سه  قبیله از جمله تیره باشکانلو، تیره قهرمانی و  قبیله ترکان تشکیل شده است که اکنون کل جمعیت این روستا کرد زبان و کرمانج  می باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 19:42
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .