آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

انتشار نامه ای انتقادی به حضرت علی (ع)!

  • شنبه, 05 مرداد 1392 ساعت 09:38

ریزه نیوز: چندی است که در اندیشه ی انتشار نامه ای انتقادی به حضرت علی (ع) هستم !فرصتی نیافتم تا این که در این شب های عزیز قدر ، سرانجام این نامه را به صورت رسمی منتشر می کنم ، هرچند سراسر درد و ماتم از این نامه می بارد و شاید خیلی ها به من ایراد گیرند که تو که هستی که بخواهی امام اول شیعیان را نقد کنی ،اما چاره ای جزء این نداشتم تا حرف ها و دلتنگی هایم را در نامه ای انتقادی به علی (ع) بنویسم حتی اگر منجر به فیلتر شدن سایت شود .

 

لذا از همه ی منتقدان خواهشمندم :

هر نقد و انتقادی که دارید به صورت منطقی در دیدگاه برای ما ارسال نمایید تا بتوانیم در محفلی دوستانه با هم درباره ی این نامه بحث کنیم .

 

اسلام علیک یا امیر

یا علی :

می دانم که تو می دانی بهتر از من ،ما ، همه ی ما از کسانی که درخوابند و عده ای که خود را به خواب زده اند  ،

خودت هم الان می دانی که مقصر فقط تویی! فقط تو ! ومقصر می داند چرا!

یا علی اگر تو کوتاهی نمی کردی شاید امروز ما چنین ذلیل و سر شکسته نبودیم! توسبب آن شدی تا امروز در این گوشه ی تاریخ ما را راحت محکوم به پیروی از تو کنند! هر روز ما را با سنگین ترینحجمه ها بکوبند ! تحریممان کنند ! ورزکاران ما را به خاطر تحریم ها در میان کوهی از برف و یخ رها کنند تا وطنم را که نام تو را ید می کشد در خود بشکنند و در شب قدر ماتم زده کنند!

امروز راحت مسیحیت و یهودیت و بد تر از این ها افراطیون تکفیری و وهابی  هم ما را محکوم کنند! محکوم به دوستداری تو ،محکوم به حب تو! ما را محکوم می کنند و بدون کوچکترین دفاعیه ای حکم بر ما صادر می نمایند!

یا علی چون تو سبب محکومیت ما شده ای من هم تو را محکوم می کنم !

می دانی چرا محکومی چون تو:

در کل تاریخ صدر اسلام ترسو بوده ای !دزد بوده ای ! حق مردم خورد ه ای !از بیت المال دزدیده ای !عدالت را تنها در شعارت گنجانده ای! در حکومت عدلت تبعیض ها کرده ای!

از قدرت حکومت به نفع آقازاده ها کار کرده ای و آقازاده پروری کرده ای !

یا علی جرم هایت را بگویم یا نه ؟

می گویم .اندکی به اندازه ی انگشتان دست آقازاده های امروزی!

یا علی تو در 10 سالگی جز غار حرا و همراه رسول خدا کجا بو ده ای .بگویم! بگویم! نشان دهم !نه!

از شعب ابی طالب بگویم .ازین که ...

نه برویم سراغ جرم های  بزرگ تر و خیانت ها و از ترس مخفی شدن هایت! فرار از جنگ و جهاد! امتیاز دادن هایت!

نه قرار داد گلستان وترکمنچایی را نمی گویم !

از شبی که در تخت خوابی خوابیدی تا انسانیت زنده بماند نمی گویم !

از بدر می گویم از چاه های نفت ایران نمی گویم .

از احد می گویم از هفتاد و دو ضربه نمی گویم !

من از 300هزار و چندی که از بانک های ایران به یادگاری برداشتند هم نمی گویم .

از جنگ احزاب چرا بگویم .

وقتی خود ما احزاب داریم و هر روز در این جای تاریخ احزاب ها به راه می اندازیم. جنگ های مسئولین را به سطح اول مملکت می کشانیم! دردهای مردم را نردبان ترقی خود می کنیم !چگونه از عمروبن عبدود چیزی بگویم!

راحت چرا باید از خیبر بگویم!  جایی که خود ما در جا جای این بر گ سبز تاریخ خیبر و قلعه ها و کاخ هایی استوار تر از خیبر یهودیان ساخته ایم و به ریش مردمان فقیر و مستضعف می خندیم ! چگونه شرمگین نباشم ! شرمگین نباشیم!

یا علی بیا باهم تا اوج درد تاریخ برویم تا کنار برکه ی خم ،همان برکه ی معروف،همان سر کشیده ی تاریخ ،همان خط خورده ی اسلام !

صبر کن یا علی .من خودم در برکه افتاد ه ام !

اینجا هر روز برکه می سازند و برکه  ها را عده ای ویرانه می کنند . هرکه آب برکه اش بیش قدرش بیش! ایمانش بیش! منزلتش بیش ! و آنکه برکه اش چون ما تهی و دستانش خالی حقی به نام زندگی نداریم!

یاعلی تو برو.من اینجا می مانم !

چگونه تا  جلسه و شورایی بیایم که همه در فکر قسمت کردن اموال و حکومتند و همه ، تشنه ی قدرت و حاضرند ما را به جان هم اندازند تا غرق هیچ شویم و خود بار دنیایی بر پشت گیرند ! همان طور که در میان کوچه های کوفه برای مال دنیا شب هنگام چشم بر هم نمی گذاشتی و کمی مردمان کوفه را به بادی فراموشی سپرده بودی ! نکند یادت نمی آید علی (ع)!

یا علی خودت برو درآن منزلت منتظرهجوم گرگ صفتان باش چون در اینجای تاریخ هم گرگانی در کمین خانه ای نشسته اند ! در کمین مملکتم نشسته اند! در کمین ناموس ، شرف و غیرتمان نشسته اند تا ما به خواب غفلت ، چون صدر اسلام فرو رویم و صقیفه و جمل و صفین به راه اندازند!

یا علی سکوت کن!

اگر همسرت را به جرم بی گناهی شهیدش کردند . اگر مهر قدرت، حکومت و نفاق بر بازوی مبارک همسرت زدند سکوت کن !سکوت! اگر همسرت را به جرم دفاع از به قول خودت ولایت سیلی زدند ! تو فقط سکوت کن .اگر دستانت را بستند و تو را آرام تا مسجد کشیدند نکند فریاد زنی ! نکند نفرینشان کنی ! نکند...

چون تو در کل تاریخ نشان داد ه ای که ترسویی !

یا علی دیدی چه شد!همان شد که نباید می شد ، نفاق جای دوستی و برادری نشست! برادر بر برادر دینی خود گلوله می بندد و تنها برای چند صباحی قدرت ! در این جای تاریخ تنها به عشق و حب تو نبش ثبر می کنند! در کمین  حرم پاک دخترت نشسته اند! سوریه و بحرین را به خاک و خون کشیده اند! در سوریه به جرم دوست داشتنت کوکان شیعه ی روستایی را هم تکه تکه می کنند !

بگذریم یا علی تو محکومی !

می دانی به چه محکومت می کنم به دزدی از بیت المال! تو به عقیل ثروت دادی همه ی ما می دانیم !

اما اینجا ....همین جا در دو قدمی ما خبری از این بزل و بخشش ها نیست واینجا نه! نه پارتی بازی هست ! نه ملیارد ملیارد هدیه و ...

راستی طلحه و ذبیر که یادت هست .خودت اعتراف کن چند کیسه ی زر دادی!نه اینجا خبری از طلحه و ذبیر نیست ! خبری از بذل و بخشش شاهانه نیست! اینجا از این خبرها نیست!

نگو هست که می گویم نیست!نه؟

راستی علی می گویند تو شمع بیت المال و الکی الکی روشن می کردی .اینجا.هیچ کسی نه با ماشین بیت المال نه باوسایل و پول بیت المال ، سری به شمال و جنوب می زنند .نه به سویس و نه دبی .از ترکیه که نگو . اینجا اول بیت المال بعد بیت الحال! اینجا  خدا را شکر کسی حق الناس نمی خورد!

اینجا همه چی آرومه!

یا علی پس چرا؟

در پایان

یا امیر من شرمنده ام ! که نشدیم آنکه تو برایش خون دل خوردی !

یا علی جان !

شب قدر است ! هرچند غرق گناهیم اما گوشه چشمی به ما نظری کن!

آمین

هزاران کاخ در عالم، هزاران قصر مستحکم

جواهرهای دنیایی، هزاران ثروت و درهم

هزاران تن، هزاران سر، هزاران روح در پیکر

هزاران دست، هزاران چشم، هزاران زلف چون عنبر

قسم بر آیه اطهر، قسم بر سوره کوثر

اینهایی که من گفتم نمی ارزد

به یک موی امیرالمومنین حیدر 

استفاده ی از این مطلب با ذکر ریزه نیوز بلامانع است.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 شهریور 1392 ساعت 05:21
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .