آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

مصاحبه

دهیار ریزه / روزهای خوشی در راه است .

براتعلی قانعی براتعلی قانعی طراح:محمد سلیمی

گفت و گوی کوتاه ریزه نیوز با دهیار جدید روستای ریزه

ریزه نیوز : دهیار روستای ریزه بعد از سال ها و دوره ها ی تکراری سرانجام تغییر کرد و از این پس براتعلی قانعی به عنوان دهیار جدید فعالیت خواهند داشت . ایشان با قدرت شروع کرده اند و این باعث شده است مردم روستا به روز های آینده امیدوار باشند .

در ذیل گفت و گوی کوتاهی که با ایشان انجام شده است را مرور می کنیم .

آقای قانعی چه چیزی باعث شد که دهیاری روستا را انتخاب کنید در حالی که شما به عنوان شورای اول روستا نیز از طرف مردم روستا انتخاب شده بودید ؟

اول سلام ما را به تمام اهالی روستای ریزه برسانید که اکنون در گوشه کنار ایران و در کلان شهرها در حال زندگی هستند و خبرهای روستا را از طریق فضای مجازی پیگیری می کنند .

بنده تصمیم داشتم به عنوان شورا به روستای ریزه کمک کنم ، اما بعد از اینکه زمزه هایی بر این بود که دهیار قبلی جناب آقای پاکدل تصمیم دارند ، مسئولیت دهیاری را به فرد دیگری واگذار کنند ، فکری به ذهنم رسید که با توجه به اینکه اکثر جوانان روستا دیگر از روستا مهاجرت کردند و دهیاری سختی ها و پیگیری های خاص خودش را داشت با همکاری شوراههای عزیز روستا تصمیم گرفتم ادامه فعالیتم را به عنوان دهیار ریزه ادامه دهم .

شنیده ها حاکی از این است که حدود 30 میلیون تومان از بودجه عمرانی در حساب روستای ریزه وجود دارد ، به نظر شما چرا در تمام این سال ها این مقدار پول خرج فعالیت های عمرانی ریزه نشده است ؟

دلیلش را نمی دانم ، اما بنده سعی می کنم با همکاری شوراهها و جلسات متعدد با آنها این پول را صرف زیر ساخت های ریزه کنم و به امید خدا گام های بعدی را برای آبادانی ریزه برداریم .

یعنی شما به زودی این پول را صرف مشکلات روستا می کنید که مشکلات و کمبود ها کم هم نیستند ؟

بله ، چرا که دولت محترم این بودجه را برای روستا ها تصویب می کند و در اختیار روستا ها قرار می دهد تا مشکلات مردم روستا ها رفع شود ، اگر قرار باشد در حساب دهیاری بماند که ، به نظرم صندوق ذخیره ارزی امن تر است .

پس مردم روستا امیدوار باشند که دیگر قرار نیست بودجه های اختصاص یافته در حساب دهیاری برای نسل های آینده نگهداری شود ؟

نه ! سعی می کنیم تا بودجه سال آینده برسد ، این پول صرف کارهای عمرانی در ریزه شود .

مهم ترین کارهای عمرانی که به این زودی مردم روستا خواهند دید و شما قولش را می دهید !

پارک محله روستای ریزه که در مکان حمام سابق روستای ریزه در حال اماده سازی هست به زودی آماده می شود و زمین تسطیح شده و مانده دیوار چینی های اطراف و شن ریزی تا وسایل مورد نظر نصب شوند و محیطی برای دور همی های روستا باشد .

پارکینگ روستای ریزه که از واجبات ریزه است چرا که با شروع تعطیلات ، مردم و مهمانان روستا به شدت با مشکل روبه رو هستند و کارهای مقدماتی انجام شده است ، نامه نگاری ها با اداره مخابرات برای جابه جایی تیر تلفن صورت گرفته و به زودی پارکینگی که در شان ریزه باشد در اول روستا آماده می شود .

زمین فوتبال خاکی ریزه که خوشبختانه حدود 80 درصدش اماده شده اما متاسفانه چند روزی متوقف شده است ، ولی تا قبل از عید نوروز سعی می کنیم ، افتتاح شود و شاهد فوتبال در عید نوروز باشیم .

خرابه های کنار مسجد که جلوه ی بسیار بدی به ریزه داده اند ، اینجا هم متاسفانه یک تیر برق مانع کار شده است که با هماهنگی با اداره برق و جابجایی تیر برق ، به زودی سر و سامانی به این خرابه ها هم خواهیم داد .

البته خواهش می کنم اهالی ریزه کمک و همکاری کنند .

چرا حرفی از آب آشامیدنی ، آنتن تلفن همراه ، جاده خاکی بالای روستا ، آنتن دیجیتال به میان نیامد که واقعا ضروری هستند ؟

در بحث آب آشامیدنی خبر های خوبی داریم اما...

آنتن موبایل و دیجیتال چون کمی زمان بر و هزینه بر هستند ، خوشبختانه کارهای مربوطه انجام شده و امیداوریم به زودی مشکلات مرتفع گردند .

جاده ی خاکی هم که واقعا معضل هست هم از لحاظ گرد و خاک در تابستان و هم گل و لایی در زمستان ، منتظریم ببینم اگر آسفالت کلاته شامیر انجام شد که هیچ وگرنه مجبوریم خودمان دست به کار شویم .

در بحث آب آشامیدنی به طوری نا امیدانه صحبت کردین ؟ یعنی امیدی نداشته باشیم ؟

از قول من بنویسید ، همه چیز خوب است .

اما دوستان زیادی درخواست گفت و گوی انلاین با شما دارند تا ریزه نیوز به صورت بر خط با شما گفت و گویی داشته باشد و آن ها هم بتوانند سئوالاتشان را بپرسند !

فعلا به دلیل کارهای زیاد شب و روز در ریزه هستم و امیدوارم به زودی این فرصت پیش بیاید .

آیا شوراها با شما هماهنگی دارند ؟

بله شکر خدا تا آلان عالی بوده .

شنیدیم در بحث تخریب حمام اختلافی با یکی از شوراها پیش آمد ! داستان چی بود ؟

بلاخره در هر خانواده ای اختلاف عقیده و سلیقه وجود دارد ، بین خودمان حل شد .

حرف پایانی :

زمان ساختن ریزه از راه رسیده است ، اگر با هم همکاری کنیم ، شاید در روزگاری نه چندان دور دوباره همه با هم در کنار هم در ریزه از طبیعت و زیبایی هایش لذت ببریم .

از اینکه وقت با ارزشتون و در اختیار ما قرار دادین سپاسگزاریم

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 11 اسفند 1396 ساعت 12:50
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .